گوگل کروم برای کامپیوتر

گوگل کروم مرورگر وب گوگل است . با استفاده از این برنامه می توانید برنامه های کاربردی وب و بازی ها را بدون هیچ زحمتی و به ویژه سریعا ، باز کنید . این جایگزین مناسبی برای فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر است .

بیش از یک مرورگر

Chrome یک مرورگر ساده و سریع است که می تواند هر صفحه وب را مرور ( بازدید ) کند . این مرورگر از تمام تکنولوژی ها و استانداردهای اصلی مانند HTML5 و فلش پشتیبانی میکند .

با استفاده از Google Chrome و همچنین بارگذاری صفحات وب ، می توانید برنامه های کاربردی پیچیده وب مانند پرندگان خشمگین و Chrome Remote Desktop  را کاملا رایگان استفاده کنید .

به طور خلاصه ، Chrome  عمدتا به عنوان یک شبه سیستم عامل در یک سیستم عامل طراحی شده است ، پنجره ای که از طریق آن تمام برنامه های خود را اجرا می کنید . در واقع ، این ماهیت سیستم عامل Chrome است .

هنگام اتصال به یک حساب  Google، کروم قادر به همگام سازی داده ها و برگه های مرور بین چندین کامپیوتر و دستگاه است . این گزینه بسیار مناسب است اگر از Chrome برای Android یا iOS استفاده کنید .

حالت ناشناس ، یک حالت مرور است که فایل ها را روی هارد دیسک ذخیره نمی کند ، برای حفظ حریم خصوصی ایده آل است : هیچ کوکی ذخیره نشده و هیچ اطلاعاتی از مرورهای شما باقی نمیماند .

تجربه کاملا شخصی

ویژگی منحصر به فرد کروم پشتیبانی آن از چندین کاربر است که اجازه استفاده مشترک از کروم را در یک کامپیوتر امکان پذیر می کند - اگر افرادی داشته باشید که می خواهند به اینترنت بروند یا اگر فقط یک کامپیوتر داشته باشید ، این قابلیت برای شما فوق العاده و ضروری است .

در نهایت ، گوگل کروم قابلیت سفارشی سازی و بهبودی را از طریق پسوندها و تم ها دارد . هزاران قابلیت و تم  برای رفع تمام سلیقه ها و نیازهای کاربران هستند . شما حتی می توانید خودتان آنها را ایجاد کنید .

قابلیت استفاده انقلابی

گوگل کروم یک برنامه بسیار آسان برای استفاده است . نوار تک ، Omnibox ، به شما اجازه می دهد آدرس های وب را وارد کنید و Google را جستجو کنید . در حال انجام آنچه که نوشته اید ، گوگل کروم نتایج خود را از سابقه مرور ، وب سایت های مورد علاقه یا برنامه هایی که قبلا نصب کرده اید نشان می دهد .

یکی دیگر از نکات کلیدی که قابلیت استفاده از Chrome را برجسته می کند صفحه شروع سریع است ، جایی که می توانید به سایتهایی که بیشترین بازدید ، برنامه های وب مورد علاقه خود را مشاهده کرده اید ، یا زبانه های اخیر بسته شده ( در رایانه یا سایر دستگاه های همگام سازی شده ) دسترسی داشته باشید .

سرانجام ، پانل گزینه های Google Chrome یک صفحه است که در آن شما می توانید تنظیمات مورد نظر خود را بلافاصله پیدا کنید . این بسیار لذت بخش تر از پنجره معمولی است که از زبانه ها دیده می شود که در فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر مشاهده می کنید .

پاک کردن داده های مرور آسان است . به منوی Tools گوگل بروید و در گزینه Options پانل پیشرفته بروید . در آنجا ، بر روی Clear Browsing Databutton  کلیک کنید و دوره زمانی و نوع داده هایی را که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید .

وقتی که میخواهید آن را به حالت ناشناس آورید ، از منوی Tools یا با فشار دادن کنترل + Shift + N فعال می شود . خواهید دید که چگونه پنجره ظرافت ظاهری خود را تغییر می دهد تا نشان دهد که شما در حال حاضر در حال مشاهده حالت امن هستید که خصوصیات خورا دارد که بقبل تر توضیح دادیم .

عملکرد فوق العاده و سازگاری

از دیدگاه سیستم ، موتور V8 گوگل کروم در صدر رقابت قرار دارد که به سرعت نسبی می رسد . این عملکرد با هر نسخه بهبود می یابد .

سازگار با تمام استانداردهای وب مانند HTML5 و فلش . کروم فایلهای PDF را با مرورگر خود بارگیری می کند . شما لازم نیست نگران نصب پلاگین ها یا تغییر هر گزینه باشید Chrome تمام کارها را انجام می دهد .

مراقبت ویژه در مورد مسائل ایمنی

هنگام مرور ، امنیت بسیار مهم است ؛ Google Chrome صفحاتی را که حاوی ویروس هستند را فیلتر می کند ، بنابراین شما به آنها دسترسی ندارید و همچنین هر برگه را به صورت جداگانه بارگیری می کنید ، بنابراین اگر صفحه ناپایدار باشد ، مرورگر را خاموش نمی کند .

امروزه بهترین مرورگر

بیشتر و بیشتر افراد از Google Chrome به عنوان مرورگر اصلی خود استفاده می کنند . طراحی جذاب ، سرعت بالا و گزینه های سفارشی سازی آن را یک کاندید قوی برای رهبری در بازار مرورگر ها می کند .