گوگل ارث برای کامپیوتر

Google Earth یک برنامه کامپیوتری است که نمای سه بعدی زمین را براساس تصاویر ماهواره ای ارائه می دهد . این برنامه نقشه زمین را با اضافه کردن تصاویری که از تصاویر ماهواره ای ، عکاسی هوایی و داده های GIS در یک جهان 3D به دست می آورد ، به کاربران اجازه می دهد تا شهرهای مختلف و مناظر مختلف را از زوایای مختلف ببینند . کاربران می توانند با وارد کردن آدرس ها و مختصات ، یا با استفاده از یک صفحه کلید یا ماوس ، جهان را کشف کنند . این برنامه همچنین می تواند بر روی یک گوشی هوشمند یا رایانه لوحی ، با استفاده از یک صفحه نمایش لمسی یا قلم برای حرکت ، استفاده شود . کاربران می توانند از این برنامه برای اضافه کردن داده های خود با استفاده از زبان نشانه گذاری Keyhole و ارسال آنها از طریق منابع مختلف مانند انجمن ها یا وبلاگ ها استفاده کنند .Google Earth  قادر است انواع مختلفی از تصاویر را بر روی سطح زمین نشان دهد و همچنین یک سرویس نقشه وب است .

علاوه بر ناوبری روی زمین ، Google Earth  مجموعه ای از ابزارهای دیگر را از طریق برنامه دسکتاپ فراهم می کند . گلهای اضافی برای ماه و مریخ در دسترس هستند و همچنین ابزار برای مشاهده آسمان شب هم موجود است . یک بازی شبیه ساز پرواز نیز گنجانده شده است . ویژگی های دیگر به کاربران اجازه می دهد عکس های مختلف را از مکان های مختلف آپلود شده به  Panoramio، اطلاعات ارائه شده توسط ویکی پدیا در برخی نقاط و تصاویر نمای خیابان را مشاهده کنند . نسخه مبتنی بر وب Google Earth همچنین شامل  Voyager، یک ویژگی است که به طور مرتب تورهای برنامه را ، اغلب توسط دانشمندان و اسناد ، ارائه می دهد .

بعضی از آنها به عنوان یک تهدید برای حفظ حریم خصوصی و امنیت ملی به شمار می روند ، چرا که این برنامه در چندین کشور ممنوع است . برخی از کشورها درخواست کرده اند که مناطق خاصی در تصاویر ماهواره ای گوگل ثبت نشود ، معمولا مناطقی با امکانات نظامی .

تصاویر 3D

Google Earth مدل های ساختمان 3D در برخی از شهرها را نشان می دهد ، از جمله تصاویر سه بعدی فتوترالیستی . اولین ساختمان های 3D در Google Earth  با استفاده از برنامه های کاربردی مدل سازی سه بعدی مانند SketchUp و در سال  2009 ، Building Maker  ساخته شد و از طریق Warehouse 3D به Google Earth  آپلود شد . در ژوئن 2012 ، گوگل اعلام کرد که ساختمان های سه بعدی ساخته شده توسط کاربر با یک مش 3D به صورت خودکار جایگزین خواهد شد . این امر در مرحله بعد آغاز می شود ، با شروع با انتخاب شهرهای بزرگتر ، به استثنای قابل توجهی از شهرهای مانند لندن و تورنتو که نیاز به زمان بیشتری برای پردازش تصاویر دقیق از تعداد زیادی از ساختمان های خود را دارند . دلیل این امر این است که یکنواختی بیشتر در ساختمان های 3D و رقابت با Nokia Here  Maps و اپل داشته باشیم که قبلا از این تکنولوژی استفاده می کردند . این پوشش در همان سال در 21 شهر در چهار کشور آغاز شد . در اوایل سال 2016 ، تصاویر سه بعدی به صدها شهر در بیش از 40 کشور ، شامل هر ایالت ایالات متحده و شامل هر قاره به جز قطب جنوب ، گسترش یافت .

در سال  2009 ، در همکاری بین گوگل و موزه دل پرادو در مادرید ، موزه 14 تصویر از آن را به تصویر برداری و نمایش در رزولوشن 14،000 مگاپیکسل در نسخه 3D prado در Google Earth و Google Maps نمایش دادند .

نمای خیابان

در 15 آوریل 2008 ، با نسخه 4.3 ، Google  به طور کامل محصولات نمای خیابان خود را به Google Earth متصل کرد . نمای خیابان نمایش 360 درجه عکس های پانوراما در خیابان در شهرهای انتخاب شده و اطراف آنها را نشان می دهد . این عکس ها توسط دوربین های نصب شده بر روی اتومبیل گرفته شده است ، می توانند در مقیاس های مختلف و از زوایای مختلف مشاهده شوند و توسط آیکون های فلش روی آنها اعمال می شود . هنگامی که نمای خیابان به Google Maps اضافه شد ، در 25 مه 2007 ، پنج شهر گنجانده شد . اکنون هزاران شهر در سراسر جهان را نشان می دهد .

آب و اقیانوس ها

ویژگی Google Ocean در سال 2009 در Google Earth 5.0 معرفی شده است ، به کاربران امکان می دهد که در زیر سطح اقیانوس زوم شوند و 3Dbathymetry  را مشاهده کنند . پشتیبانی از بیش از 20 لایه محتوا ، حاوی اطلاعاتی از دانشمندان برجسته و اقیانوسیه است . در تاریخ 14 آوریل 2009 ،Google  داده های زمین شناسی زیرزمینی برای دریاچه های بزرگ را اضافه کرد .

در ماه ژوئن 2011 ، Google قطعنامه برخی از مناطق عمیق اقیانوس را از شبکه های 1 کیلومتری به 100 متر افزایش داد . ویژگی های با وضوح بالا توسط اقیانوس شناسان در رصدخانه زمین لمینت-دهرتی دانشگاه کلمبیا از داده های علمی جمع آوری شده در مورد سفرهای تحقیقاتی توسعه یافته است . تمرکز واضحی برای حدود 5 درصد از اقیانوس ها وجود دارد . این را می توان در هادسون از شهر نیویورک ، Wini Seamount در نزدیکی هاوایی و Mendocino Ridge در ساحل اقیانوس آرام دید .

فضای بیرونی

Google Earth را می توان به عنوان یک برنامه برای مشاهده فضای بیرونی ، از جمله سطوح مختلف اجسام در منظومه شمسی استفاده کرد . گوگل دارای برنامه ها و ویژگی هایی ، از جمله دیدن داخل کره زمین و کاوش مریخ ، ماه ، و زمین از آسمان را تجربه کنید .